Забава

Експертите за кафе откриваат: Зошто ние го подготвуваме еспресото на погрешен...

Според новата студија објавена минатата недела во академското списание „Matter“, ние како општество го подготвуваме еспресото погрешно. Во новата студија,  „Систематските подобрувања на еспресото: Поглед...

На овие 3 хороскопски знаци животот целосно ќе им се промени...

Светските астролози откриваат дека на следните 3 хороскопски знаци животот ќе им се промени во текот на вториот месец од новата година. Еве за кои...

Има уште групи како „Јавна соба“ за кои јавноста не знае

Групата „Јавна соба“ на мобилната апликација за инстант пораки „Телеграм“ деновиве ја разбранува јавноста заради тоа што во неа се споделувале фотографии од разголени...

Од Linkedin до Tinder, како започна предизвикот?

Инстаграм во последно време е преполн со колажи на „профилни“ слики на разни социјални мрежи, а Доли е креаторот на предизвикот. Предизвикот се вика „Linkedin,...

Осум знаци дека вашиот партнер ве контролира на Интернет

Новите форми на интеракција меѓу луѓето создаваат различни начини на контрола и вршење притисок од страна на вашиот партнер, а дигиталната злоупотреба е една...

Три хороскопски знаци кои не сакаат да се врзат

Повеќето бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на животот, но постојат и периоди кога повеќе им одговара да бидат во необврзувачки...

Кои се одлични татковци според хороскопскиот знак

Да се ​​биде идеален татко е навистина тешка задача. Сето тоа зависи од карактерот на таткото, како и од карактерот на детето. Наспроти нашиот зафатен...

Хороскопски знаци со најстрасни љубовни врски

Многумина веруваат дека страста е минлива работа и дека по почетната фаза, медениот емсец, таа едноставно исчезнува. Но, тоа не мора да биде така. Во...

Еве кога е подобро да останете дома и да не правите...

Ви ги откриваме најризичните датуми за секој хороскопски знак, во 2020-та година: Овен 17-ти февруари Овните на овој ден ќе се соочат со агресија, можеби ќе имаат...

Од кого и што примаме најголема енергија

Дали сме алчни и за што, нетрпеливи или спокојни, каде ја „истураме“ нашата енергија и од што ја примаме…На овие прашања одговорот ни го...

НАЈНОВИ