Вести

Факти за Титаник кои малкумина ги знаат

Ако прашате кој било кој е најпознатиот брод во историјата, без сомнение одговорот ќе биде „Титаник“. Овој брод беше национална гордост и симбол за триумфот на...

(ФОТО) Пустинска рака која очајнички бара спас

Навидум бесконечните црвеникаво-портокалови рамнини на пустината Атакама во северено Чиле потсетуваат на слики на Марс. Она што придонесува за нереалноста на оваа област е...

Toyota ја збогатува понудата со мал SUV

Toyota до крајот на годинава ќе претстави нов SUV кој треба да се позиционира под во моментов најмалиот SUV, моделот C-HR. Во моментов нема официјални...

Rolls-Royce – “Продадовме за 25% повеќе возила”

Минатата 2019 година е повеќе од одлична за Rolls-Royce. Како што велат оттаму, минатата деловна година компанијата на глобално ниво испорача 5.152 возила. Тоа претставува...

Tesla Model 3 најпродаван автомобил во Холандија и Норвешка лани

Tesla Model 3 лани испиша милиони наслови. Лимузината од рангот на Mercedes C-Class е најпродаван електричен автомобил во светот лани и таа стана најпродаван премиум модел во...

Зухаир Мурад ја претстави новата колекција

о очи на „Оскарите“, либанскиот дизајнер Зухаир Мурад ја претстави новата пред-есенска колекција за 2020 година. Без разлика што не се работи за парчиња од...

Сите зборат за газето на Бијонси: А ги забележа ли некој...

Бијонсе (38) на својот инстаграм профил ја најави новата соработка со Адидас, под името кое веќе е познато, IVY PARK, а за колекцијата веќе...

Бела се појавила во омразениот тренд од 2000-тите кој се враќа...

Во деведесеттите години сите ги носевме, а сега не можеме да замислиме да облечеме панталони со ваков крој. Но, се чини дека тие се...

(ВИДЕО) Морничава приказна: Имате само еден час живот и тоа доколку...

Островот на змиите не е имагинарна локација од хорор филмовите туку реално место кое луѓето навистина го нарекуваат така иако локално уште е познат...

Ламборџини со големи планови за 2020

Обожавателите не се воодушевени од фактот дека Ламборџини најверојатно ќе го пропушти престижниот саем во Женева од 5ти до 17ти март. Меѓутоа утеха сигурно ќе...

НАЈНОВИ