Љубов и секс

Сексуалните фантазии можат да бидат опасни за врската

Иако фантазиите се добри за сексуалното здравје, сепак можат да бидат опасни за врската, потврди студија во Велика Британија. Во истражувањето учествувале 3.000 луѓе, а...

Сиромашни или богати: Сега знаеме кои мажи се подобри љубовници

Многумина не веруваат во ова, но науката вели дека има докази дека мажите со потенки паричници всушност се подобри во кревет. Што тоа мажот...

Зел секс стимуланс за бикови пред однос со девојката- гадно зажалил

Еден Мексиканец е хоспитализиран по тридневна ерекција, предизвикана од стимул што, според локалните медиуми, инаку се користи на бикови. Неименуван маж бил пренесен во болница...

Интересно истражување: Голем дел од мажите копнеат за секс на ова...

Изгледа дека креветот не им е доволен на мажите кога станува збор за водење љубов. Барем тоа го покажало едно ново истражување кое стигнало...

(ФОТО) Инстаграм е преполн со фотографии од разголени старлети на снег

Девојките масовно се фотографираат во костими за капење и долна облека на снег, а фотографиите честопати се толку добри што е јасно дека стоеле...

Црнокоса и русокоса за 60 евра: Се отвара јавна куќа во...

Во малиот словенечки град Сежана, две жени се одлучиле да отворат необична и на овие простори сè уште невидена јавна куќа. Имено, во градот на...

Џиџи топлес, Бела гола, Хејли го покажа задникот…Кој не би посакал...

Убавите манекенки го красат календарот на V магазин, но има една мана - бројот е лимитиран. "V magazine" ја прославува новата декада на успешно постоење...

Секс видеа, врзување на очите: Листа на топ секс желби на...

Што мислите ако си направите листи со секс желби со партнерот? Дали ќе ви се поклопат желбите? Можеби звучи чудно, но многу луѓе во главата...

(ФОТО) Тунел на љубов и воени тајни

Тунелот на љубовта во источна Украина во близина на градот Клеван е дел од железничката пруга што води кон Оржив. Тунелот е долг околу...

Хороскопски знаци со најстрасни љубовни врски

Многумина веруваат дека страста е минлива работа и дека по почетната фаза, медениот емсец, таа едноставно исчезнува. Но, тоа не мора да биде така. Во...

НАЈНОВИ